sürgülü pvc kapı nedir?

Sürgülü PVC Kapı Kullanışlı mıdır?

Sürgülü PVC Kapı Kullanışlı mıdır?

pvc serisi kapı

Özellikle mevcut kapılarını değiştirmek isteyenler tarafından sorulan Sürgülü PVC Kapı kullanışlı mıdır? Sorusunun cevabı kesinlikle evettir. Fakat bu kullanış durumu birçok kritere bağlı olarak değişebilir. Bazı evlerde oldukça büyük bir avantaj sunarken, bazı evlerde ise dezavantaj haline gelebilir. Sizler için hazırladığımız bu makalemizde, sürgülü PVC kapıların hangi evler için ideal olduğundan oldukça net bir şekilde bahsedeceğiz.

Sürgülü PVC Kapı Nedir?

sürgülü pvc kapı nedir?

Sürgülü PVC kapıyı günümüzde bilmeyen kişi sayısı oldukça azdır. Normal kapılar menteşeli olarak açılı şekilde açılır kapanırken, sürgülü PVC kapılar menteşe sistemi olmadan; raylar sayesinde aynı doğru üzerinde hareket ederek çalışırlar. Kısaca Sürgülü PVC kapının, normal kapıdan ayrılma noktası budur. Aynı zamanda PVC olması, ısı ve ses yalıtımı konusunda oldukça büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Balkonlarda, salonlarda, oda ayrımlarında sürgülü PVC kapı kullanılabilir. Bu noktada akla her ne kadar klasik beyaz PVC gelse de, PVC kapılar da sınırsız renk ve desen seçeneği de bulunmaktadır. Yani her türlü dekor tarzına uygun sürgülü PVC kapı bulmak mümkündür. Aynı durum lake kapılar için de geçerlidir.

Sürgülü PVC Kapı Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

sürgülü pvc kapı avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Tüm kapı modelleri arasında sürgülü PVC kapıları tercih etmeniz için birkaç neden bulunuyor. Bu noktada sürgülü pvc kapı kullanışlı mıdır? Sorusunun cevabı da ortaya çıkmış oluyor. Sürgülü PVC kapının en büyük avantajı; özellikle dar alana sahip evlerde bir de kapının getirdiği daraltma sorununun önüne geçmesi olarak öne çıkıyor.

1+0 veya 1+1 evlerde alan sorunu, günümüzün en büyük sorunlarından birisi. Özellikle Türkiye gibi daha çok geniş evlere alışılan coğrafyalarda bu sorunun önüne geçmek adına birçok çözüm üretilmiştir. Bu çözümlerden biri de Sürgülü PVC kapılardır. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere açısal olarak değil, doğrusal olarak açılması sayesinde alandan muhteşem bir tasarruf sağlamakta ve kapı önüne eşya koyma gibi bir avantaj sağlamaktadır.

Peki, bu avantaja karşılık Sürgülü PVC kapı nasıl bir dezavantaj sağlamaktadır? Dezavantaj, büyük alana sahip evler için geçerlidir. Eğer 140 metrekare ve üzeri bir eviniz bulunuyorsa, bu evi ne kadar sade dekor etmek isterseniz isteyen, eşya yoğunluğu bir oda için %40 ve üzeri olmalıdır. Bunun için de oldukça büyük ve sık eşyalar almak gerekmektedir. Buna karşılık sürgülü PVC kapı kullanılırsa, yine eşya yoğunluğu düşük görünecek ve genel dekor tarzı uyumsuz olacaktır.

Yani kısaca belirtmek gerekirse, Sürgülü PVC kapı küçük alana sahip evler için kullanışlı, büyük alana sahip evler için kullanışlı değildir.

Sürgülü PVC Kapı Nereden Alınır?

sürgülü pvc kapı nereden alınır?

Sürgülü PVC kapı bugün günümüzde hemen hemen tüm kapı satan işletmelerde ve yapı marketlerde bulunmaktadır. Evkap olarak üretimini yaptığımız söz konusu kapıları öncelikli Türkiye olmak üzere toplam olarak 100 ülkeye gönderiyoruz. Bu anlamda üretici arayışı içerisindeyseniz tarafımızla iletişime geçebilirsiniz.

Eğer Sürgülü PVC kapı konusunda üretici arayışında değil, perakende satın almak istiyorsanız iş ortaklarımız aracılığıyla EVKAP markası altında ürettiğimiz kapılarımızı satın alabilirsiniz. İş ortaklarımızla ilgili bilgi almak için de yine iletişim sayfasında bulunan kanallar aracılığıyla bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Sürgülü PVC kapılarda desen ve renk sınırlaması bulunmamakla birlikte, genel olarak tercih edilen renk ve desen ağırlığı ahşap desenlerdir. Bu desenler hemen hemen her tarz dekorasyona uyum sağladığı için özellikle 2020 yılında da en çok tercih edilen desen olma özelliğini kazanmıştır. İster modern, ister avangard, isterseniz de klasik tarz dekorasyon uygulaması yapın; bu durumda PVC kapıların tamamı dekor tarzınızı yansıtacak şekilde uygun olacaktır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top