kompozit kapılar nerelerde kullanılır ?

Otellerde Neden Kompozit Kapı Kullanılır?

Otellerde Neden Kompozit Kapı Kullanılır?

Kompozit kapılar dayanıklılığı ve uzun ömürlü olması sebebi ile son yıllarda en fazla tercih edilen kapı çeşitlerinden biridir. Dayanıklı olmasının yanı sıra oldukça da şık görünümlere sahip olan kompozit kapı modelleri ev, ofis ve otel gibi mekanlarda sıklıkla kullanılmaktadır.

Peki kompozit kapının kullanım alanının bu kadar yaygın olmasının sebebi nedir? Otellerde neden kompozit kapı tercih edilir inceleyelim.

Dekorasyon uzmanlarının açıklamalarına göre kompozit kapılar bir çok avantaja sahiptir. Bunlar;

Kompozit Kapı

  • Kompozit kapının farklı dayanıklı bileşenlerden meydana gelmiş olması
  • Sürekli kullanılan alanlarda uzun ömürlü olması
  • Camlı ya da camsız üretilebilmesi
  • Ev, ofis ya da otel ortamına uyarlanabilmesi
  • Farklı modellerde üretilebilmesi
  • Farklı renklerde üretilebilmesi
  • Fiyatının çok yüksek olmaması

Kompozit kapının farklı bileşenlerden meydana geldiğini belirttik. Bu bileşenleri;

  • Camla güçlendirilmiş plastik, güçlendirilmiş kereste ve özel bir PVC kaplama olarak nitelendirebiliriz.

Bunun yanı sıra kompozit kapıların uzmanlar tarafından neden çok fazla önerildiğini de yukarıda sizler için belirttik.

Hem şık, hem dekoratif hem de dayanıklı olan bu kapı çeşidi her ortamda gönül rahatlığı ile tercih edilebilir.

Peki kompozit kapılar neden otellerde sıklıkla tercih edilmektedir inceleyelim;

Otellerde Kompozit Kapı Kullanımı

 

otellerde kompozit kapı kullanımı 2otellerde kompozit kapı kullanımı

 

Bildiğiniz üzere oteller sürekli farklı insanların kullandığı ve hareketliliğin fazla olduğu alanlardır. Normal bir ev kapısına göre otel kapıları gün içerisinde sürekli açılıp kapanmaktadır. Bu yüzden otellerde tercih edilecek kapıların çok dayanıklı kapılar olması gerekmektedir.

Eğer kolay yıpranan ve hızlıca aşınan bir kapıyı otel odalarında tercih ederseniz kısa süre içerisinde kar marjınıza eksi bir puan yazmış olursunuz.

Ayrıca otellerde kompozit kapıların tercih edilmesinin bir diğer sebebi ise ses geçirmez olmasıdır. Otel odalarında kişiler rahat etmek ister ve sessiz bir ortamda huzurlu vakit geçirmek ister. Bu yüzden otel odalarında ses geçirmez kapıların tercih edilmesi gerekmektedir. Kompozit kapılar da bu kurala uygun olan bir kapı çeşididir.

Otel odalarında camlı kapı tercih edilemeyeceği için camsız kompozit kapı modelleri tercih edilmektedir.

Ayrıca dış etmenlerden en az etkilenen kapı çeşitlerinden biri olan kompozit kapı uzun yıllar boyunca otel odalarında kullanılabilmektedir.

Bunun dışında temizliği oldukça kolay olan kompozit kapılar otel odalarında gönül rahatlığı ile tercih edilebilir. Sürekli kullanılan bir alan olduğu için otel kapıları çabuk kirlenebilir lakin kompozit kapıların temizliği kolaydır ve bu sorunu yaşamazsınız.

Buna ek olarak kompozit kapıların en önemli özelliği ise suya ve neme karşı dayanıklı olmalarıdır. Uzun süre nemli ve ıslak bir zemine maruz kalsa bile kompozit kapılarda küflenme ya da bozulma meydana gelmez. Bu da otel odalarında neden bu kapıları tercih etmemiz gerektiğini açıklamaktadır.

Darbelere karşı da oldukça dayanıklı olan bu kapı çeşidi kolayca çizilmez ve kırılmaz.

  • NOT: Eğer isterseniz otel odalarının balkonlarında camlı kompozit kapı kullanabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi kompozit kapı oteller için oldukça avantajlı bir üründür. Son yıllarda çok fazla tercih edilmesinin sebebini de bu şekilde açıklayabiliriz.

Oteller dışında kompozit kapıların tercih edildiği farklı bir çok alan bulunmaktadır.

Kompozit Kapılar Nerelerde Kullanılır?

 

kompozit kapı nerelerde kullanılırkompozit kapı nerelerde kullanılır 2

Kompozit kapıların kullanım alanının yaygın olmasının sebeplerini sizlere açıkladık. Peki otel dışında kompozit kapı nerelerde kullanılır? İnceleyelim.

Dekorasyon uzmanlarının açıklamalarına bağlı olarak görüyoruz ki kompozit kapılar ev ortamında da gönül rahatlığı ile tercih edilebilir. Yukarıda belirttiğimiz gibi camlı modelleri de bulunan kompozit kapılar evlerde farklı tasarımlarda kullanılabilmektedir.

Bunun dışında ofis, sosyal tesis ve hastanelerde de kompozit kapılara rastlayabilirsiniz.

Montajı da oldukça kolay olan kompozit kapılar pratik mobilyalardır. İstediğiniz kapı kolu ve kilit modelini kompozit kapılarda tercih edebilirsiniz. Bu konuda sınırsız seçeneğe sahipsiniz.

Evkap olarak bugün sizlere kompozit kapıların otellerde kullanımı ile alakalı detaylı bilgi vermek istedik. Eğer sizde kompozit kapı satın almak istiyorsanız tek yapmanız gereken web sitemizi incelemek ve bizimle iletişime geçmektir.

En dayanıklı ve en sağlam kompozit kapı Evkap’tan alınır (Ürün görselleri için linki tıklayabilirsiniz). Evkap üstün tecrübesi ve kaliteli iç kapı modelleri ile sizlere çok uzun yıllardır hizmet vermektedir.

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top