blank

Oteller bir yere seyahat ettiğimiz zaman geçici süre ile kullandığımız yerleşim merkezleridir. Otellerde birkaç gün bile kalacak olsak kendimizi güvende ve iyi hissetmemiz gerekmektedir.

Bu yüzden otel kapıları oldukça önemlidir. Otel odası kapıları özel güvenlik sistemleri ile açılmalıdır. Ses ve ısı geçirmez özelliklere sahip olmalıdır. Ancak böyle bir sistemde kendimizi güvende hissedebiliriz. Bu yüzden otel oda kapılarının otel seçimi açısından önemi büyüktür.

Evkap olarak 65 yıllık tecrübemiz ile son teknolojiyi kullanarak en kaliteli ve özel kilit sistemli otel kapılarını üretiyoruz. Otel odası kapı fiyatları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Otel kapıları seçiminde dikkat edilmesi gereken en büyük noktalar ses geçirmezlik, yangına dayanıklılık ve güvenlik sistemlerinin güçlülüğüdür. Bu yüzden genellikle otellerde yangına dayanıklı, ses geçirmez özelliğine sahip ve güçlü bir kilit sistemi ile oluşturulmuş kapılar tercih edilmektedir.

Otel kapıları bu sistemler ile donatıldığı zaman oldukça güvenli olmaktadır. Otellerde kalmaya gelen danışanlar ise bu sayede otellerden mutlu ayrılmaktadır.

Günümüzde otel kapısı kilit sistemlerinde en çok kartla giriş sistemi kullanılmaktadır. Kart okuyucu kilit sistemleri sayesinde kişiye özel ve kart olmadan giriş yapılamayan odalar sağlanmaktadır. Bu oldukça önemli bir avantajdır. Tanımadığınız ve size zarar vermek isteyen hiç kimse otel odanızdan içeriye siz kapıyı açmadığınız sürece girememektedir.

Ayrıca otel kapıları şifreli kilit sistemleri ile de oluşturulmaktadır. Burada seçim otel kapısı alacak müşterilerimize kalmıştır. Tercihinizi zevkinize ve isteğinize göre yapabilirsiniz. Bizimle iletişime geçerek otel kapı modelleri ve kilit sistemleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Otel kapıları seçilirken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta yangına dayanıklı olup olmadığıdır. Çünkü güvenlik her ne koşulda olursa olsun çok önemlidir. Ve otel sahipleri kapılarının yangına dayanıklı bir şekilde seçildiğinden emin olmalıdır. Otel yatak odası kapısı genellikle yangına dayanıklı MDF malzeme kullanılarak imal edilmektedir. Bu bir otel kapısı için seçilebilecek en kaliteli malzemelerden biridir.

Otel kapılarındaki mimari görsel kadar kapıların kaliteli olması da çok önemlidir. Unutmayın ki müşterilerinizi koruyacak olan şey kapılarınızın ve güvenlik sistemlerinizin kalitesidir. Görsellik ikinci planda yer almaktadır. Lakin oldukça şık ve gösterişli otel kapıları mevcuttur.

Otel kapılarının yangına dayanıklı olması gerektiği kanunda belirtilmiştir. Yani bu yasal bir zorunluluktur.

Yangın mevzuatına göre otel kapıları herhangi bir yangın durumunda en az 30 dakika yangına dayanıklı olmalıdır. Ayrıca belirtmemiz gerekir ki otel duvarları da yangına dayanıklı bir malzemeden yapılmalıdır. En az 90 dakika yangına dayanıklı duvar malzemesi kullanılmalıdır.

Yangın durumunda kendinizi korumanın yanı sıra yanınıza aldığınız eşyalarında güvende olmasını istersiniz. Bu yüzden yangın geciktirici malzemelerin kullanılması eşyalarınızı da güvende tutabileceğiniz anlamına gelmektedir.

Ayrıca hırsızlar için bilgisayar, cep telefonu, kamera gibi ürünler oldukça dikkat çekicidir. Güvenlikli bir otel oda kapısı sayesinde hırsızların odanıza girmesine imkan yoktur.

Hırsızların saldırısına dayanıklı olacak şekilde kalın oda kapıları kullanılmalıdır. Bu oteldeki misafirlerinizin kendisini daha güvende ve huzurlu hissetmesine sebep olacaktır.

Bir dahaki seyahatinde yine sizin otelinizi tercih edecek ve sizde güzel bir geri dönüşüm almış olacaksanız müşterilerinizden. Yani böyle bir durumda her iki taraf da kazanmış olacak. Hem müşterileriniz huzuru ve güveni kazanmış olacak hem de siz kazanç elde etmiş olacaksınız.

Otel odası kapıları 80cm genişlikten az 120cm yükseklikten fazla olmamalıdır. Özel tasarım otel oda kapısı yapılabilmektedir. Evkap olarak sizler için özel tasarım ve özel ölçü otel kapıları imal edilmektedir.

Otel kapılarınızın akustiği de oldukça önemlidir. Çünkü akustik kapılar sayesinde gece geç saatlerde dışarıdan gelecek ses ve gürültüden odanız ve siz etkilenmeyeceksiniz. Bu yüzden bir otel kapısının ses geçirmez malzemeden üretildiğinden emin olunuz.

Ayrıca otel odalarınızın kapılarının ısı geçirmez olması da çok önemlidir. Bu hem müşterileriniz hem de sizin için oldukça önemlidir. Müşterileriniz ısı kaybı yaşamayacak ve üşümeyecek odadan ve hizmetinizden memnun kalacaktır.

Otel sahibi olarak siz de ısı giderleri için ekstra bir masraf yapmayacaksınız. Bu da size kar olacak geri dönecektir.

Yukarıda belirttiğimiz şartlara göre otel kapıları imal edilir ise otel odalarınız güvenli ve huzurlu olacaktır.

  • Ses geçirmez
  • Yangına dayanıklı
  • Özel kilit sistemli
  • Isı geçirmez

Otel kapıları sayesinde müşterileriniz sizden memnun olacak ve tekrar sizi tercih edecektir. Bu yüzden otel kapısı imalatçısı seçerken dikkat ediniz. Kaliteli ve dayanıklı otel kapıları için lütfen bizi tercih ediniz.

Evkap olarak yalnızca otel oda kapısı değil bütün kapı modelleri için sizlere hizmet vermekteyiz. Tecrübeli, alanında uzman ve profesyonel bir kapı imalatçısı arıyorsanız bizimle iletişime geçiniz. Evkap size huzurlu  ve mutlulukla dolu bir dünyanın kapılarını açmaktadır.
EVKAP KAPI

Türkiye'nin Lider "Kapı Üreticisi"

TALEP FORMU
TOP

Ara

× WhatsApp