Melamin Kapı

Melamin Kapı mı MDF Kapı mı? Hangisini Tercih Etmeli?

Melamin Kapı

Melamin kapı mı MDF kapı mı? Hangisini tercih etmeli?

Melamin kapılar ve MDF kapılar oldukça sık tercih edilen ve beğenilen kapı modelleri arasındadır. Bu kapılar gerek şık oluşları gerekse kaliteleri ile öne çıkmaktadır.

Melamin Kapıların Özellikleri Nelerdir?

melamin kapının özellikleri nelerdir?

Melamin kapılar doğada bulunan ağaç desenlerinin kapılara işlenmesi ile üretilen kapı modellerindendir. Bu işlem oldukça zor bir işlemdir ayrıca üretim aşaması da oldukça uzun zaman alır. Melamin kapılar üzerinde muhteşem ağaç desenleri bulunan sağlığa hiçbir zararı olamayan, uzun yıllar kullanılabilen, sağlam ve binlerce farklı model bulunan bir iç kapı modelidir.

El İşçiliği: Tercih edilmesindeki en büyük sebep; el işçiliğidir. Çok farklı işlemlerden geçerek en mükemmel hali alırlar. Ağaç desenin çıkarılıp kapıya eklenmesi oldukça zahmetli bir iştir.

Doğallık: Farklı renklerde karşıma çıkan melamin kapılar; üretilirken yapısında kullanılan ağaç desenleri, melamin kapıların doğal görünümünü korumasını ve etrafa doğal dokusunu yaymasına neden olur. Bu sayede hangi renk kapı tercih ederseniz edin, evinizin tarzın uyum sağlayarak doğal görünümünü ve hissini sağlar.

Geniş Kullanım Alanı: Suya, neme ve darbelere karşı oldukça dayanıklı kapılardır. Yapısı ne kadar uzun kullanırsanız kullanın bozulmaz. Suyla temasında kabarma yapmaz. Deformasyona uğramaz. Bu sebeplerden banyo, lavabo kapıları olarak çok sık şekilde tercih edilmektedir.

Temizlik: En önemli özellikleri arasında yer alan temizliğidir. Kimyasal ürünlerden etkilenmez. İster deterjan kullanın isterseniz su ve sabun zarar vermez ve tepkimeye girmezler. Melamin kapıların farklı kimyasallara adeta bağışıklığı bulunmaktadır.

Ses Yalıtım: Birçok işlemden geçerek ses yalıtımında en iyi şekilde sağlar. Sadece evlerde değil, ofislerde, otellerde veya hastanelerde de sıkça tercih edilmektedir.

Tamir ve Onarım: Melamin kapıların çok dayanıklı olduğunu, çizilme ve darbelere karşı oldukça dirençli olduğundan bahsetmiştik. Üretim aşamasında cila veya zımpara gibi işlemlerden geçmeyen melamin kapıların onarımı diğer kapılara göre daha zordur. Yine de iyi kullanılmış bu kapı modelleri uzun yıllar boyunca deformasyona uğramaz ve tamire ihtiyaç duymaz.

Renk Çeşitliği: Hemen her çeşit renginin bulunduğu bu kapılar ihtiyaç duyulan veya arzu edilen renkte yapılmaktadır. Ağaçların yapısından ilham alınarak yapılan bu kapılarda doğallıktan yana tasarımlar görebilirsiniz.

MDF Kapıların Özellikleri Nelerdir?

mdf kapının özellikleri nedir?

MDF kapılar; oldukça kaliteli, sağlam ve üzerinde oluşturulan desen ve oymalar ile bozulmayan bir yapıya sahip olan, işlenmesi kolay malzemelere sahip bir kapı modelidir. Sık sık tercih edilmesinden dolayı hayatımızda önemli bir yeri olan kapı çeşididir. MDF kapılar CNC isimli makineler ile özenle işlenip kullanır hale getirilir. Birçok model ve renk seçeneği yüzünden seçim yaparken oldukça zorlanılır.  Bu kapılar; neme, ıslaklığa ve darbelere karşı oldukça dayanıklıdır. Ayrıca ateşten etkilenmezler.

Mdf Kapı

MDF kapılar ses yalıtımında oldukça iyidir. Birçok yerde kullanılmasının başlıca sebeplerinden bir tanesi de budur. Gerek görünümü gerekse şık duruşu ile bütün evlerin tarzına uyum sağlar. Tarzınız ne olursa olsun sizler için MDF kapıda iyi bir model bulursunuz.

Darbelere karşı sağlamdır. Nitelikli bir kapı olduğundan; yangından, nemden, çizilmelerden, kabarmadan etkilenmez. Uzun ömürlüdür yıllarca sizlere eşlik edebilir. Hayatınızın hemen her yerinde kolaylıkla kullanabilir ve tercih edebilirsiniz.

Temizliği oldukça basittir. Nemli bir bez ve kimyasal olmayan temizleyiciler ile oldukça basit bir şekilde temizliği yapılabilir. Burada temizleyici olarak; sirke, limon, karbonat kullanılabilir. Nemden ve ıslaklıktan etkilenmemesi sebebi ile balkon, banyo ve lavabolarda kullanılabilir. Hem kullanışlı hem de her tarza uyum sağlayabilen kapı modelidir. Gönül rahatlığı ile tercih edebileceğiniz bir modeldir. Burada seçim yapmak sizin zevkinize, tarzınıza ve bütçenize kalıyor.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top