Mdf kapı fiyat

MDF Kapı Nedir, Özellikleri ve Fiyatları Nelerdir?

MDF kapı nedir, özellikleri ve fiyatları nelerdir?

Günümüzde MDF kapılar, Laminat kapılar, Lake Kapılar ve PVC kapılar en sık kullanılan kapı türleri olarak kendini göstermektedir. Özellikle son birkaç yılda kullanım oranı oldukça yüksek seviyeye çıkan MDF kapılar, birbirinden farklı tarz ve seçeneklerde üretilebilmektedir. Oldukça kullanışlı yapıları vardır ve şık evler için tasarlanmaktadır. Yani, eğer dekorasyonda güzel görünümler elde etmek istiyorsanız tercihiniz her daim MDF kapılardan yana olmalıdır. Kaliteli yapısı, uzun yıllar boyunca herhangi bir sorun yaşamadan kullanılmasını sağlamaktadır. Bu sebepten dolayı, tercih listenizde ilk sırada olması her daim faydanıza olacaktır.

Mdf Kapı

MDF Kapı Nedir? Sorusu, bu kapılarla ilgili araştırma yapan herkes tarafından bir kez de olsa sorulmuştur. Ayrıca MDF kapı fiyatları ise; günümüzün en çok araştırılan konularından biridir. Tabi, bu kapı sektörü için geçerli.  Evkap Door olarak sizlere MDF kapılarla ilgili tüm detayları bu makalemizde aktaracak, detayları paylaşacağız.

MDF Kapı Nedir?

MDF Kapılar, günümüzde yapı açısından en kaliteli, görünüş açısından en modern kapı türlerinden biridir. Üzerinde bulunan desen ve oymalarla birlikte son derece elit bir seçenek olarak ön plana çıkmaktadır. İşlenmesi son derece kolay olan malzemelerle oluşturulan MDF kapılar, CNC ile birlikte işlendiği için, maliyet açısından uygun fiyatlarla gelmektedir. Lake kapılar gibi üretiminde ekstra bir zorluk olmaması ise; her alanda kullanımını daha kolay hale getirmektedir.

MDF kapı seçenekleri günümüzde oldukça fazladır. Bu da doğal olarak seçim konusunda bireyleri zorlamaktadır. Bu noktada da dekor fikirleri ve yaratıcılığın pay oranı oldukça yüksektir. Özellikle evde kullanılan genel renk düşünülmeli ve bu renge uygun fikirler uygulanmalıdır. Kapıları duvar renkleriyle aynı yapıp, mobilyayı karşıt renk seçebilirsiniz. Ya da bunun tam tersi olarak kapılarla mobilyaları kombinleyip, duvar rengini değiştirebilirsiniz.

MDF Kapı Özellikleri Nelerdir?

Kapı sektörünün en yaygın kullanılan kapı türlerinden olan MDF kapıların saymakla bitmeyecek kadar fazla özelliği bulunmaktadır. En önemli özelliklerinden birisi yanmaz yapıda olmasıdır. Evkap Door olarak ürettiğimiz MDF kapılarda herhangi bir şekilde yanma durumu yaşanamaz. Bunu daha da açıklayacak olursak; MDF kapılara ateş sıçradığı takdirde bu ateş asla büyüyüp, yayılmaz. Sıçradığı yerde söner.

Sadece ateş noktasında değil; su geçirgenliği noktasında da son derece önemli bir üründür. Günümüzde birçok kapı türü su geçirgenliği açısından bu denli kaliteli yapıya sahip değildir. Öyle ki MDF kapıları suyla yıkasanız dahi, herhangi bir şekilde koku yapma, şişme ve kabarma gibi durumlar meydana gelmeyecektir.

MDF Kapı Fiyatları Ne Kadardır?

 

MDF kapı fiyatları günümüzde birçok kritere bağlı olarak değişim göstermektedir. Çünkü üretim zorluğu, rengi, desenleri gibi detayların tamamı kapıdan kapıya farklıdır. Bunun için net bir fiyat bilgisi vermek mümkün değildir. Sitemizde yer alan MDF kapı modellerine göz atarak; aklınızdaki modelin adıyla birlikte tarafımıza ulaştığınızda fiyat noktasında daha net bilgi sahibi olabilirsiniz.

Aklınızda bir fiyat bilgisi oluşması açısından ortalama fiyat verecek olursak; MDF kapılar 300 ila 1.000 TL aralığında değişim göstermektedir. Kasa eklemesi, ek desen yapma, renk değişimi gibi durumlarda fiyatlarda değişim meydana gelebilir. Bu noktada da yine iletişime geçmeniz en doğru bilgiyi almanız açısından önemlidir.

Ses yalıtımı görevini eksiksiz bir şekilde üstlenen ve bununla birlikte ısı yalıtımı da sağlayan MDF kapılar, darbelere karşı son derece dayanıklı yapıya sahiptirler. Aynı zamanda yangın gibi durumlarda anında koruma sağlar, yangının alevlenmesini engeller. Bu ve bunun gibi sebeplerden dolayı oldukça sık bir şekilde tercih edilmektedir. Eğer aklınızda MDF kapı almak varsa, bu noktada doğru bir tercihte bulunduğunuzu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top