LAMINAT 55 aluminyum kasa kapı

Laminat Kapıları Diğerlerinden Ayıran Özellikleri Nelerdir?

Laminat kapıları diğerlerinden ayıran özellikleri nelerdir?

Laminat kapı, günümüz kapı sektörünün en çok tercih edilen kapı türlerinden biri olarak dikkat çekmektedir. Oldukça kaliteli yapısı, elit görünümü, farklı renk seçenekleri ve çok daha fazlasıyla birlikte evlerinizde laminat kapı kullanmak sizi bu anlamda 1-0 ileri taşıyacaktır. Peki, Laminat kapı nedir? Laminat kapı özellikleri nelerdir? İşte Laminat kapılar ve hakkındaki tüm detaylar…

Laminat Kapı

Laminat kapı, üretim aşamaları diğer kapı türlerine kıyasla daha kolay olan kapı türüdür. Adından da anlaşılacağı üzere üretim malzemesi ağaçtır. Pres makinalarından ağaç halinde olan köknar malzemenin, ilk olarak MDF’nin preslenerek karton ile sıkıştırılması sonucu oluşturulmaktadır. Tabi tek adım bu değildir. Normal laminat parkelerde olduğu gibi, renk tercihine göre boyama veya desen uygulama işlemi yapılmaktadır. Böylelikle laminat kapı son halini almaktadır. Peki, Laminat kapı ne gibi özellikler sunuyor?

  • Laminat kapılar dayanıklı yapılarıyla dikkat çekmektedir.
  • Sınırsız renk ve desen seçeneği bulunmaktadır. Özel üretim yapılabilir.
  • Temelde MDF olduğu için; kabartma gibi modeller uygulanabilmektedir.
  • Modern, klasik, avangart ve diğer tüm dekor tarzlarına uyum sağlamaktadır.
  • İç odalarda kullanılmasıyla birlikte, isteğe göre balkon gibi alanlarda da kullanılabilir.
  • Ekstra ses ve ısı yalıtımı eklemesi yapılabilir.

Laminat kapı özellikleri yukarıda görüldüğü gibidir. Bu özelliklerin yanı sıra klasikleşmiş özellikleri de vardır. Bu özellikler; tüm kapı kolu türlerine uyumlu olması, camlı ve camsız tercih edilebilmesi gibi sıralanabilmektedir.

Dekorasyonda Laminat Kapı Kullanımı

dekorasyonda laminat kapı kullanımı

Dekorasyonda laminat kapı kullanımı oldukça önemlidir. Bu anlamda sınırsız seçim imkanı olması da ekstra ayrıcalık kazanmaktadır. Kusursuz bir dekorasyonun ilk adımı kesinlikle renk uyumudur. Renk uyumu yakalandığı takdirde, diğer işlemler kolaydır. Laminat kapılar ise bu anlamda çok geniş bir yelpazede ele alındığı için tercih edilibilitesi en yüksek ürünlerdir.

Modern tarz dekorasyonlarda sıklıkla gördüğümüz laminat kapılar; beyaz, siyah, kırmızı, mavi renklerde tercih edilebilir. Eğer eski tarza yakın bir modern dekorasyon uygulanıyorsa bu durumda daha çok koyu ağaç desenli kapılar tercih edilmektedir.

Klasik tarz dekorasyonda laminat kapı kullanımı sabit fikirlere bağlıdır. Bu anlamda fazla bir yaratıcılık olması gerekmez. Çok fazla renkli olmayan, tamamen sadelik üzerine kurulmuş ve eski yaşamı andıran kapılar bu anlamda kendini ön plana çıkarmaktadır. Eğer dekorasyon modern ve klasik arasındaysa bu durumda canlı laminat kapı modelleri tercih edilebilmektedir.

Eğer Avangard tarz dekorasyon tercihinde bulunmuşsanız, bu anlamda altın renginde olan ve tamamen doğal ahşap görünümü sağlayan laminat kapılar tercih edilebilmektedir. Bu anlamda Evkap olarak çok fazla kapı seçeneğimiz bulunmaktadır. Camlı / Camsız modellerden ise kesinlikle camsız modeller tercih edilmelidir. Çünkü camlı modeller, lüks konusunda görünümü bir tık geriye götürmektedir. İşlemeli kapılar ise, avangard tarz dekorasyonun olmazsa olmasıdır.

Lake Kapı

Dekorasyonda laminat kapı kullanımı noktasında dekor tarzlarınıza göre bu şekilde ayarlama yapılabilir. Evkap olarak, iletişim bölümümüzde yer alan numaralardan ve mail adresinden tarafımıza ulaşarak; kapılarla ilgili daha net bilgiler alabilir, tüm kapı fiyatlarını eksiksiz bir şekilde öğrenebilirsiniz. Ev kapısı üretimi, laminat kapı üretimi haricinde MDF kapılar, Lake kapılar gibi alanlarda da hizmet veren firmamız bu anlamda uzun yılların getirdiği tecrübeyle birlikte en kaliteli hizmeti veren firmalar arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Laminat Kapı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S.)

laminat kapı hakkında sıkça sorulan sorular

Laminat kapı hakkında sıkça sorulan soruları Evkap olarak değerlendirdik. İşte sık sorulan sorular ve cevapları:

Laminat Kapı Nedir?

Laminat kapı, Türkiye’de çok yaygın olarak kullanılan laminant parkelerle aynı ürünlerden üretilmektedir. Bir kapı türüdür. Sınırsız renk ve desen seçeneği bulunmaktadır.

Laminat Kapı Fiyatları Ne Kadar?

Laminat kapı fiyatları sabit değildir. Evkap olarak üretimden toptan kapı satışı yaptığımız için fiyatlarla ilgili iletişime geçmeniz daha mantıklı olacaktır. Perakende için ise kasa ile birlikte 400 TL’den başlayıp 3.000 TL’ye kadar uzamaktadır.

Laminat Kapı Hangi Tarz Dekorasyon İçin Uygundur?

Laminat kapı, her tarz dekorasyon için uygundur ve rahatlıkla kullanılabilir. Bu anlamda herhangi bir sınırlandırma yoktur.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top