LAKE 301 kapı

Lake Kapılar Neden Pahalıdır?

Lake kapılar neden pahalıdır?

Hem el işçiliği yüksek olan hem de uzun ömrü sayesinde en çok tercih edilen kapılardan biri olan lake kapıların fiyatları yüksektir. Bunun başlıca sebebi el işçiliğidir. İstenilen boyut ve ölçülerde ihtiyaç doğrultusunda tamamen el işçiliği ile yapılan bu kapıların temizliği ise oldukça basittir.

Nemden sudan ve buhardan etkilenmez. Oldukça dayanıklı ve kolay kolay deforme olmayan kapı modelidir. Renk ve desen açısından oldukça geniş bir skalaya sahip olan bu kapılar istenilen her renkte üretimi yapılır.

Lake Kapı

Ana malzemesi MDF olan bu kapılarda genellikle MDF üzerine astarlama ve boyama işlemi yapılıp poliüretan uygulaması ile tasarlanır. Farklı desen ve renkleri ile bulunduğu yere ayrı bir tarz ve estetik hava katar.

Ev, okul, ofis, alışveriş merkezleri, oteller gibi kullanımı oldukça geniştir ve çoğu iç mekanda sıklıkla tercih edilir.

Lake Kapıların Avantajları Nelerdir?

lake kapının avantajları nelerdir?

  • Kaliteli olması: En büyük avantajı kaliteli ve dayanıklı olmasıdır. Gelişmiş teknoloji sayesinde en iyi ve en kaliteli makineler kullanılarak üretilir. Üretimi aşamasında cilalanır, boyanır ve istenen şekil verilir. Her ne kadar fabrikasyon ve preseme tekniği ile üretilse bile cila işlemleri saf ve beyazdır. En az 3 kat cila işlemi yapılarak üretilen bu kapılar oldukça kalitelidir.
  • Uzun Ömürlü Bir Ürün Olması: Çok sert darbeler almadığı sürece uzun ömürlü bir şekilde yaşantınıza ortak olur. Kötü kullanılmaması ve temizliğinde doğru temizleyici maddelerin kullanılması ömrünü artırır ve garanti süresini uzatır. Lake kapıların kolları ise paslanma ve oksitlenmeye karşı oldukça dayanıklıdır.
  • Tasarımı Gözünüze Jest Yapar: Lake kapıların en büyük avantajlarından biriside tasarımı ve görüntüsüdür. Özel istek üzerine üretime gönderilen kapılar müşterilerin tam istediği şekilde hazırlanır. Üretim aşamasında farklı modeller ve farklı özellikler verilebilir.
  • Temizliği Çok Basittir: Temizliğini yaptıktan sonra uzun bir süre kirlenmez ve kir tutmaz. Üzerinde toz barındırmayan lake kapılar 2 – 3 ayda bir ıslak bir bez yardımı ile silinip kurulanması yeterlidir.

Lake Kapı Fiyatları Ne Kadardır?

lake kapı fiyatları ne kadardır?

Lake kapılar gerek dayanıklılığı gerekse uzun ömrü nedeniyle diğer kapı türlerine göre daha pahalıdır. Fiyatı artıran en büyük unsur el işçiliğidir. Lake kapılarda astar ve boyama işlemi el ile yapılmakta olup bu da maliyeti artırmaktadır. Boyanın kalitesi fiyata etki eden faktörlerden biridir. Lake kapılar ve PVC kapılar ile ilgili olarak daha detaylı fiyat bilgisi almak için sitemizin iletişim bölümünde yer alan mail ve telefon adresleri aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Neden Lake Kapı Tercih Etmeliyim?

neden lake kapı tercih etmeliyim?

Lake kapılar oldukça dayanıklı ve sağlam kapılar olup, nemden buhardan veya sudan kesinlikle etkilenmez. Bunun en büyük sebebi ise lake yapılar üretilirken MDF’nin dış ortamla tamamen ilişkisinin kesilmesinden dolayıdır.

Oldukça şık ve dekoratiftir. Tarzınızı yansıtır ve göze hitap eder. Evin istediğiniz her köşesinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çekici bir görünüm sunacaktır. Boyalı bir kapı olduğu için renginden sıkıldığınız an ücreti karşılığında rengini değiştirip kullanabilirsiniz. Diğer kapılarda bu söz konusu dahi değildir.

Temiz ve özenle kullanılırsa eğer yıllar sonra bile parlak ve canlı kalabilir. Uzun ömrü sayesinde bunu sizlerde kolaylıkla görebilirsiniz. Darbeye dayanıklıdır.

Son derece şık ve estetik duran bu kapılara günlük hayatımızın hemen her yerinde görebilir ve karşılaşabiliriz. Ev, ofis, rezidans, özel projeler, hastaneler, toplu konut hatta alış veriş merkezlerinde dahi sıklıkla tercih edilip kullanılır.

Darbeye, yüksek ısıya, neme, sese ve suya karşı dayanıklı olup, uzun ömürler sizin hayatınıza eşlik eder. Çok basit ve kolay bir şekilde temizliğini yapıp garantisini uzatabilirsiniz.

İçinde bulunan aktif karbonlar sayesinde olası bir yangında kendi kendini imha ederek söner. Ateşlenip daha çok alev çıkarma gibi bir risk söz konusu bile değildir.

Lake Kapılar Nasıl Boyanır?

lake kapılar nasıl boyanır?

Kapının boyanma işleminde ilk olarak zemin dolgusu uygulanır. Boyama işleminden hemen önce gerçekleştirilen işlem kapının boyaya hazırlık aşamasının zeminin hazırlar. Yapılarına göre farklı uygulama ve ürünler ile dolgu işlemi gerçekleştirilir.

Bu boyama işlemi en az 4 kere gerçekleştirilir. Sonucun pürüzsüz olması için her kata özel bir şekilde boyama işlemi gerçekleştirilir. Pürüzsüz olmayıp bozuk kalan yüzeylerde ve MDF kaplamalı polyester dolgu malzemeleri kullanılır. Uygulanan teknikler el çabukluğu ve teknik tecrübe sayesinde bir gün içerisinde yapılabilmektedir.

Kapının macun yoklaması yapılır. Kapanmamış, ezik çatlak ve kırılmış olan alanlar macun çekilerek düz bir hale getirilir. Burada kullanılan macun ise çelik oto macunudur. Lake boyama işleminin en önemli kısamı ise zımparalama işlemidir. 180 ve 150 zımpara seçimi lakeye en uygun olan zımpara modelidir.

Zımparalama işleminin hemen sonrasında astarla işlemi ve tekrardan macun yoklaması yapılıp ezik ve çatlak benzeri yerler oto macunu ile düzeltilir. Bu işlemler sonrasında boyama işlemine geçiş yapılır ve dilenen renk kapıya boyanır.

Zımparalanmış zeminin üzerinde hiçbir kalıntı veya pürüzsüzlük olmamalıdır. Zımpara işlemi ile dümdüz hale gelen kapıya son kat boyası atılır. Selülozik beyaz boya ile kapı tamamen boyanarak birkaç saatin sonunda tekrar pürüz alam işlemi yapılır. Bu işlem ile birlikte dibinin çıkması gibi sorunlar söz konusu olup bu işlem yapılırken çok dikkatli olunması gerekir.

Son kat boyası uygulanmaya başlamadan önce boyanın modeli, kalitesi ve özelliklerine bakılarak seçim yapılır. Normalde 4 kat ile de olan kapı boyası 5. Kat ile daha geç sararmakta ve daha geç zarar görmektedir.

Boyama işlemi bittikten sonra cilalama ve parlatma işlemine geçilir. Ama bu işlem boya yapıldıktan 3 gün sonra gerçekleştirilir bu sayede 5 kat boyanan kapının kuruduğundan emin olunur.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top