lake 44 kapı

Lake Kapı Nedir, Nasıl Temizlenir ve Özellikleri Nelerdir?

Lake kapı nedir, nasıl temizlenir ve özellikleri nelerdir?

Lake kapı, günümüzde en çok işçilik gerektiren kapı çeşitlerinden biridir. Fabrikasyon değildir. El işçiliği öne çıkan bir üründür. Günümüzde birçok çeşitte Lake kapı görmek mümkündür. Fakat talebe göre çoğunlukla beyaz renkte, işlemeli olarak üretilmektedir. Özel talep alındığı durumlarda farklı renk ve işlemelerde üretimi de mümkündür. Yani bu noktada bir sınırlama yoktur.

Lake Kapı

Avangard tarz dekorasyon uygulamalarının vazgeçilmezi haline gelen Lake Kapılar, her yerde rahatlıkla bulabileceğiniz bir ürün tarzı değildir. Çünkü üretim zorluğu, onu oldukça değerli kılmıştır. Diğer kapılar; herhangi bir şekilde bakım istemezken, lake kapılar bakım istemektedir.  Temizliğinde ise dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır.  Bunların tamamına değineceğiz. İşte Lake Kapı ve hakkındaki tüm detaylar…

Lake Kapı Tanımı

lake kapı tanımı

Lake Kapı, CNC makinalarında modellenir; ardından ise cilahanelerde tamamen insan işçiliğiyle son görünümünü alır. Genel olarak beyaz renk ağırlığı vardır. Bu beyaz renk; altın rengi işlemelerle taçlandırılır. Boyutları normal kapılara göre yüksektir ve daha çok ihtişamlı dekorasyonlarda tercih edilir. Modern tarz dekorasyonda, renkli lake kapılar tercih edilebilir. Fakat Klasik ve Avangard dekorasyonda sadece beyaz işlemeli lake kapılar tercih edilmelidir. Bakım noktasında itina isteyen, kullanımı zor olan fakat bir o kadar da kullanıldığı alana değer katan bu kapılar, darbelere karşı da hassastır.

Menteşe aksamı kullanarak üretilen lake kapılar, camlı ve camsız olmak üzere 2 farklı üretim tekniğine sahiptir. Camsız lake kapılar günümüzde daha çok tercih edilmektedir. Kullanılan menteşe ve diğer metal akşamların tamamı korozyona karşı dayanıklı olmak zorundadır. Çünkü bunlarda meydana gelebilecek herhangi bir durum, kapıyı da etkisi altına alacaktır. Ayrıca Lake kapılar, montajı dikkat gerektiren ve diğer kapı çeşitlerine göre daha zor olan ürünlerdir.

Lake Kapı Nasıl Temizlenir?

lake kapı nasıl temizlenir?

Lake kapılar, temizliğinin hassas bir şekilde yapılması gereken kapılar olduğu için; sahiplerinin kesinlikle dikkat etmesi gereken noktalar vardır. Bu noktaların tamamı aşağıda yer alan listede bulunmaktadır:

  • Temizliğinde kesinlikle kimyasal oranı yoğun olarak deterjanlar kullanılmamalıdır.
  • Her ay düzenli olarak temizlenip silinmesidir.
  • Temizlenirken çok ıslak bezler değil, nemli bezler tercih edilmektedir.
  • Temizlerken baskı uygulanmamalı, hafif bir şekilde silinmelidir.
  • Lake kapılar için özel olarak üretilen temizlik malzemeleri, temizliğini yaparken daha rahat edilmesini sağlayacaktır.

Lake Kapılar Kullanışlı mıdır?

lake kapılar kullanışlı mıdır?

Dekorasyon, her gün farklı trendlerle insan hayatına çıkmaya devam ediyor. 2020 yılının iç dekorasyon trendi ise lake kapılar olarak kendini gösteriyor. Peki, yeni dekor trendi olan bu lake kapılar kullanışlı mıdır?

Lake kapı modelleri, diğer kapı modellerinden bariz farkları olan ve oldukça kullanışlı olan kapı türleridir. Bir insanın kapı tercihini ne etkiler? Diye soracak olursak, alacağımız cevap genellikle “şıklık, konfor ve işlevsellik” olacaktır. Ayrıca daha da detay istendiğinde, “temizlik kolaylığı, sağlıklı olması, hijyenik ve uzun ömürlü kullanılabilmesi” cevapları gelecektir. Baktığımızda, tüm bu istenilenler Lake kapı da bulunmaktadır.

Lake boya, kapıların birçok unsur karşısında daha dayanıklı olmasını sağlamaktadır. Bu da; normal kapının ömrü 20 yılsa, lake kapının ömrünü otomatik olarak 40 yıla çıkarmaktadır. Lake boyanın kapı ömrünü uzatma sebebi ise hava temasını kesmesidir. Yani lake kapılarda herhangi bir şekilde hava teması yoktur. Bu da doğal olarak ömrünün uzamasını sağlamaktadır. Güneş ışığına, neme, çizilme ve darbelere karşı dayanıklıdır.

Tüm bu detaylara baktığımızda; sık sık sorulan “Lake Kapılar Kullanışlı mıdır?” Sorusunun karşısında, kesinlikle “evet” yanıtı verilebilir.

Evkap olarak, çok uzun yıllardan itibaren süregelen yenilikçi dekor anlayışımızla iç kapı modellerinden Lake Kapılar alanında devrim yaratacak farklı modellerle müşterilerimizin karşısına çıkıyoruz. Tam 77 farklı ülkeye ihraç ettiğimiz ürünlerimiz evlere yeni bir nefes, yeni bir görünüm sunuyor.

Dekorasyonda tamamlayıcı öge olarak yer alan kapılar, aynı zamanda evlerin demirbaşları ve olmazsa olmazlarıdır. Bu yüzden alırken dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır. Toptan kapı taşı, üretimden kapı satışı konularında hizmet veren firmamızla alışveriş yapıyorsanız; dikkat etmeniz gereken bir şey kalmayacaktır. Çünkü biz, sizler için de dikkat ediyoruz.

pvc serisi kapı

Yaşam alanlarında kullanmak üzere Lake kapılar gibi, çok sayıda kapı modeli bulunmaktadır. Bu modeller PVC Kapılar, melamin kapılar gibi şekillenmektedir. Tüm kapı modellerini görmek için sitemizde yer alan ürünler kategorisine göz atabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top