PVC KAPI

blank

Hepimiz "PVC" terimini biliyoruz ve bunun çok çeşitli ürünlerin üretiminde kullanıldığını biliyoruz. Bununla birlikte, bir PVC kapı kavramı ile tanıştığımızda, çoğu zaman kafamız karışır.

PVC Kapı Nedir? Eski moda ahşap kapı yerine neden PVC kapı almayı seçeyim? PVC'nin ne olduğu ve diğer malzemelere göre PVC'nin yararları hakkında daha fazla bilgi edindiğinizde, muhtemelen çok mantıklı olduğu konusunda hemfikir olacaksınız.

PVC kapı modelleri web sitemizden inceleyebilir, satın almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul toptan PVC iç kapı imalatçı firmaları hangileridir?

Bildiğiniz üzere kapılar evimizin en özel detaylarından biridir. Herkes evinin dekorasyonu ile uyumlu bir kapıya sahip olmak ister. Bunun için de kişiler çok ayrıntılı araştırma yaparlar. Yaptığınız araştırmalar sonucunda evinizin dekorasyonuna uygun çok güzel kapılar bulacaksınız. Kapıların görselliği sizleri derinden etkileyecek. Ve belki görsel açıdan güzel olan kapıların kalitesini geri plana atacaksınız. Bunu yapmamanız gerektiğini size belirtmek isteriz.

Eğer evinizin kapılarının kaliteli olmasını istiyorsanız kapı imalatı konusunda tecrübeli ve işini iyi yapan şirketler ile çalışmanız gerekmektedir. Evkap olarak yaklaşık 70 yıldır kapı imalatı sektöründeyiz. Bizimle birlikte çalışan bir çok perakende kapı satışı yapan danışanlarımızın bulunmaktadır. Ayrıca talebinize özel kapı imalatı da yapabiliyoruz.

Kaliteli kapıdan bahsetmişken kaliteli bir kapının nasıl olması gerektiğinden biraz bahsedelim. Öncelikle kapı modellerinden ve kapı fiyat aralıkları hakkında biraz bilgi verelim.

Bir çok oda kapısı çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan en çok kullanılanları ise şu şekildedir;

 • Amerikan kapı
 • PVC kapı
 • Lake kapı
 • Laminat kapı
 • Kompozit kapı

Gibi modeller kapı alıcıları için oldukça fazla tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Lakin bu kapılar arasında bir kapı vardır ki en önemli ve en dayanıklı kapı modelleri arasında yer almaktadır. Bu kapı modeline PVC kapı denilmektedir.

PVC kapı aslında ahşap kapıdır. Tüm kapılarda olduğu gibi ahşap kapı üzerine PVC kaplaması ile elde edilen kapı PVC kapı olarak adlandırılır.

Bildiğiniz üzere PVC oldukça dayanıklı bir malzemedir. Günümüzde bir çok sektörde PVC kullanılmaktadır ve uzun ömürlü olması sebebi ile kullanım alanı her geçen gün artmaktadır. Bu yüzden PVC kapı imalatı da her sene artmaktadır.

Bunun en önemli sebeplerinden biri ise PVC malzemesinin uygun fiyatlı olmasıdır. Örneğin lake kapılar PVC kapılardan biraz daha pahalıdır çünkü lake kaplama biraz daha zor ve pahalı bir işlemdir. Bu yüzden PVC kaplama kapı daha çok tercih edilmektedir.

PVC kaplama kapının bir çok özelliği ve avantajı bulunmaktadır. Bunlar;

 • Ekonomik olarak oldukça uygun bir iç kapı çeşididir.
 • Temizliği kolaydır ve kirler kapı yüzeyine yapışmaz bir bez yardımı ile kapının tozu alınabilir.
 • PVC kapı iç mekanda ya da dış mekanda kullanılabilir çünkü kötü hava koşullarına karşı dayanıklı bir malzemedir PVC.
 • PVC oda kapısı neme ve suya karşı dayanıklıdır bu yüzden kullanım ömrü çok uzundur.
 • Neme ve suya karşı dayanıklı olması sebebi ile tuvalet ve banyo kapısı olarak da kullanılabilir.
 • PVC iç kapı modelleri farklı renklerde imal edilmektedir. İstediğiniz renk oda kapısı tercih edebilirsiniz.
 • Ayrıca PVC kapılar farklı desenlerde olabilmektedir.
 • Camlı PVC kapı ya da camsız PVC oda kapısı tercihi yapabilirsiniz.

Genellikle salon kapıları camlı tercih edilirken yatak odası, banyo ve diğer oda kapıları camsız olarak tercih edilmektedir. Burada elbette ki mahremiyet düşünülmektedir. Tabi ki tercih meselesidir ve bir sakınca görülmüyor ise camlı kapılar evin her odasında tercih edilebilir.

PVC kapılar; kolay temizlenebilir ve neredeyse hiç bakım gerektirmeyen yapılarıyla günümüzde özellikle yeni konut projelerinde kullanılmaktadır. Modern tarz dekorasyon yapan kişiler için kullanılması artık zorunlu hale gelen PVC kapılar; genişleyen üretim seçeneği sayesinde artık avangart tarz ve klasik tarz dekorasyonda da rahatlıkla tercih edilebilmektedir. PVC Kapı özellikleri ise aşağıda yer aldığı gibidir:

 • Kolay temizlenir, neredeyse hiç bakım gerektirmez.
 • Ses yalıtımına çok büyük katkı sağlar.
 • Alüminyum ve Ahşap kapı ile birlikte kullanılabilir.
 • Isı yalıtımı konusunda da etkisi bulunmaktadır.
 • Yakıt tasarrufu sağlar.
 • PVC kapıların içerisinde klor bulunmaktadır. Bu da herhangi bir olası yangın durumunda kapının alev almasıyla birlikte otomatik sönmesi özelliğini kazandırmaktadır.
 • Isı ve neme karşı oldukça dayanıklı bir yapısı vardır.
 • Herhangi bir şekilde şişme ya da kabarma yapmaz. Üretim malzemesi tamamen kalite ve dayanıklılık odaklıdır.

PVC Kapı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sektörde çok uzun yıllardan beri hizmet veren ve Toptan PVC Kapı imalatçısı denildiğinde ilk akla gelen firmalar arasında yer alan firmamız Evkap, bugüne kadar milyonlarca PVC kapı üretmiş ve ürettiği bu kapıları 77’den fazla ülkeye ihraç etmiştir. Bu noktada firma olarak; gerek perakende gerekse toptan kapı alacaklar için PVC kapı alırken dikkat edilmesi gereken noktaları derledik.

Eğer kapı alırken bu noktalara dikkat eder ve buna göre hareket ederseniz, herhangi bir şekilde mağduriyet yaşama olasılığınız %0’a inecektir. Eğer tercihiniz Evkap’sa aşağıda verdiğimiz hiçbir dikkat edilmesi gereken noktaya dikkat etmenize gerek yoktur. Çünkü tüm ürünlerimiz bu standartlarda üretilmektedir.

PVC kapılarla ilgili ilk dikkat edilmesi gereken nokta soğuk pres uygulamasının yapılıp yapılmadığıdır. Eğer soğuk pres yapılmamış ve sadece sıcak pres yapılmışsa bu durumda sizi büyük bir sorun beklemektedir. O sorun ise; kapının montaj sonrasında kasaya tam oturmamasıdır. Bunun için PVC kapılarda soğuk pres oldukça önemli bir noktadır.

Bunun yanı sıra kapının imal edildiği ağaç cinsi ve kapı kalınlığı da yine PVC kapı seçiminde dikkat çeken bir konudur. Sandviç kasa olmayan kasalar yalnızca MDF’den imal edilir. Bu da yine beraberinde birçok sıkıntı getirir. Vida tutmama, esneme ve kasadan çıkma gibi problemlerin temelinde MDF yatmaktadır. Ayrıca kapının kanadını tutan menteşeler de zamanla yerlerinden ayrılıp düşmektedir. Bu da yine MDF ile gelen sorunlardandır. Eğer bu tarz sıkıntılarla karşı karşıya kalmamak istiyorsanız sandviç kasalı kapı modellerini tercih etmelisiniz.

Kalite Odaklı Bir PVC Kapı Nasıl Olmalıdır?

Kalite odaklı bir PVC kapı 9 farklı başlık altında incelenmektedir. Üretimde eğer bu 4 başlığa dikkat edilirse, son derece kaliteli bir kapı elde edilmiş olacaktır. Yine Evkap olarak üretimlerimiz bu başlıkta yer alan maddelere göre yapıldığı için; gönül rahatlığıyla alışveriş yapılabilir.

PVC Profili

Kaliteli doğrama elde etmenin en temel noktası kullanılan profildir. Eğer profil kaliteliyse; teknikte ya da uygulamada herhangi bir şekilde problem meydana getirmeyen, tüm PVC pencere testlerinden rahatlıkla geçen, ihtiyaç duyulmakta olan yalıtım ve güvenlik değerlerini sağlayan bir kapı ortaya çıkaracaktır.

Destek Sacı

PVC kapılar için destek sacı da bir diğer önemli konudur. İskeleti oluşturmak ve dayanıklılığı artırmak için kullanılan destek sacı; ısıl değişimlere karşı şekil değiştirmeyecek kalınlıkta olmalı ve sağlam bir şekilde montajının gerçekleştirilmiş olması gerekmektedir. Aynı zamanda kullanılan profilin teknik şekline uygun bir destek sacı kullanılmalıdır.

Conta

Yazı başında PVC kapıların izolasyon noktasında oldukça önemli bir artı sağladığını belirtmiştik. Bu izolasyonda en büyük paya sahip olan malzeme contadır. PVC kapıların en önemli fonksiyonları her ne kadar izolasyon olmasa da; yine enerji giderlerinin düşmesi için önemli bir noktadır. Kullanılan contalar kauçuk ya da plastik esaslı olmalıdır.

Bağlantı Elemanları

PVC kapı ve pencere sistemlerinde bağlantı elamanları, PVC kapı ve pencerelerin geometrik şekillerine ve bununla birlikte bulundukları yere göre oldukça önemli olabilirler. Vidaların ve bağlantı takozlarının meydana getirdiği bağlantı elemanları grubunda; vidalar 3 çeşit kullanıldığından dolayı her biri uygulanacağı yere göre farklı şekillerde seçilmeli, bağlantılama ya da takozları mutlak suretle zamak malzemeden imal etmek gerekir.

PVC, Polivinil klorür anlamına gelir. Kimyager olmadığınız sürece, bu kendi içinde çok yardımcı olmaz. Kimyada bir geçmişiniz varsa, bu özel malzemenin çok dayanıklı olduğunu, yalıtım özelliklerinin mükemmel olduğunu ve normal şartlar altında zararlı kimyasal duman yaymadığını bileceksiniz. Kimyasal bileşimi, şişme bir yüzme havuzunda olduğu gibi çok esnek veya bir PVC kapıdaki gibi çok sert ve güçlü olması için değiştirilebilir. Su geçirmez çalışma tezgahlarından elektrik uzatma kablolarına kadar dünyanın her yerinde PVC görüyoruz. Her yerde görüyoruz çünkü PVC, modern dünyada en güçlü, en kullanışlı malzemelerden biri olduğunu kanıtladı.

PVC Kapıların Avantajları

 • Temizliği kolay ve bakımı kolaydır.
 • Ses yalıtımı konusunda oldukça iyidir.
 • Aliminyum ve ahşap ile birlikte kullanılabilir.
 • Ses yalıtımı dışında ısı yalıtımı da sağlamaktır. Bu sayede kış aylarında tasarruf yapmış olursunuz.
 • Yanmayı geciktirici özelliğe sahiptir.
 • Neme ve ısıya karşı dirençlidir.
 • Çok dayanıklı bir malzemedir.
 • PVC kapılar Tuvalet kapısı olarak da kullanılabilir.

PVC iç kapılar bir çok farklı malzeme kullanılarak imal edilmektedir. Fonksiyonel açıdan da yukarıda bahsettiğimiz gibi oldukça iyidir. 2021 PVC kapı modelleri ve fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Evkap Türkiye’nin en iyi kapı imalatçısı şirketidir.

İç kapı modelleri için linki tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Eşsiz kimyasal yapısı nedeniyle, PVC kapı, geleneksel ahşap kapıya göre daha iyi yalıtım ve dolayısıyla daha iyi enerji verimliliği sağlar. Kapı çerçevesi olarak kullanıldığında, PVC aslında alüminyumdan üç kat daha verimlidir. Ayrıca neredeyse hiç bakım gerektirmez, asla sıyırma veya boyama gerektirmez. Yüzeyi zaman zaman temizleyin ve yenisi kadar iyidir.

Ahşap bir kapı çerçevesi zaman içinde eğrilir, büzülür ve genişler, PVC kapı çerçevesi% 100 su geçirmez olduğundan mükemmel bir şekilde sabit kalır. Doğrudan güneş ışığına maruz kaldığında diğer materyal türleri solmaya veya renk atmasına rağmen, PVC UV ışınlarına karşı oldukça dayanıklıdır ve kapınızın ömrü boyunca yeni görünmeye devam eder.

PVC kapılar için artan bir büyülenme var ve neden PVC kapı olmasın? Plastikleştirilmemiş Polivinil Klorür veya UPVC kapılar harika görünüyor ve geleneksel ahşap veya metal pencerelerden daha güçlü bir yapıya sahip. Bir çok başka avantajla geliyorlar ve ev sahipleri, inşaatçılar, mimarlar, tasarımcılar ve iç mimarların ilk tercihi oluyorlar.

PVC kapı, kapı modelleri arasında en kolay temizlenen kapılardan biridir. Çünkü PVC yüzeyi öyle kolay temizlenir ki temizlendikten sonra iz ve toz bırakmaz. Aynı durum Amerikan kapı için de geçerlidir. Amerikan kapılarından da yüzeyi kolaylıkla temizlenebilir.

Sadece dikkat edilmesi gereken bir iki nokta bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi kapı temizlerken kimyasal madde kullanılmaması gerektiğidir. Kimyasal maddeler kapının boyasına ve kapının kaplama malzemesine zarar verebileceği için kapı temizliği esnasında kullanılmaması gerekmektedir. Bu yüzden kapılarınızı duru su ile temizleyebilirsiniz.

Size küçük bir öneri vermemizi ister misiniz? PVC kapı temizliği yaparken suyun içerisine biraz sirke damlatarak kapılarda oluşabilecek bakterilere karşı önlem almış olursunuz. Doğal yollar ile kapılarınız daha temiz olacaktır. Ayrıca kimyasal malzeme kullanmadığınız için de daha uzun ömürlü bir oda kapısına sahip olacaksınız.

Bilmeniz gereken en önemli noktalardan biri de elbette ki bir ev kapısının ömrünün ne kadar olduğudur. PVC oda kapıları o kadar dayanıklıdır ki en az 20 yıl kullanılabilir. Eğer yukarıda bahsettiğimiz gibi temizliğini doğru şekilde yaparsanız ve kapınızı hor kullanmazsanız PVC kapılar hem ekonomik hem de uzun ömürlüdür.
EVKAP KAPI

Türkiye'nin Lider "Kapı Üreticisi"

TALEP FORMU
TOP