KOMPOZİT KAPILAR

blank

Kompozit kapılar, katı ahşap çekirdekli cam takviyeli plastik ve birkaç farklı şekilde üretilen ve farklı isimler ile sunulan UVP içeren çeşitli malzemelerden yapılmaktadır. Her malzeme kendine has özellikleri için seçilir ve kompozit kapı şu anda piyasada bulunan en güçlü kapı malzemelerinden biri olarak sonuçlanmaktadır. Kompozit kapı suya ve neme karşı en dayanıklı kapı modelidir. Sadece plastikten üretilen PPVC kapılarından farklı olarak, kompozit kapılarımız yüksek basınç koşullarında preslenmiş ve yapıştırılmış birkaç malzemeden yapılmaktadır. Dış mekanlarda bile tercih edilmektedir.

Kompozit kapılar fikri, tek malzemeli kapılarda sıkça karşılaşılan sorunlara bir çözüm bulmak için ortaya çıkmıştır ve bunları engellemek için belirli özelliklere sahip özel malzemeler seçilmiştir imalatında. Uzman kompozit kapı yapım süreci, eviniz için sağlam ve dayanıklı malzemelerden yapılmış güzel bir kapı çerçevesine yatırım yaptığınız anlamına gelir. Evkap Türkiye’nin en iyi iç kapı imalatıçısı şirketidir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

Kompozit kapı ekstra güvenlik ve gelişmiş hava koşullarına dayanıklılık sağlama sözü verir ve aileniz ile evinizin güvenliği ve korunması konusunda tam bir rahatlık sunar. Kompozit bir kapının avantajları, kişisel zevkinize ve gereksinimlerinize göre uyarlama konusunda alacağınız kapsamlı seçimi içerir. Ahşap renk efektleri, dokular ve kaplamaların yanı sıra seçim yapabileceğiniz bir dizi renkle, evinize özel benzersiz bir kompozit kapı konstrüksiyonu alabilirsiniz.

Kompozit kapıların bir çok avantajı bulunmaktadır. Bunlardan en önemlileri şunlardır;

 

 • Kompozit kapıların imalattında kapı içerisinde kalan boşluklar MDF ve sunta ile doldurulmaktadır.
 • Bu işlemin amacı gürültüyü azaltarak yalıtım sağlamaktır.
 • Ayrıca bu sayede neme ve rutubete karşı dayanıklı kapılar elde edilmiş olur.
 • Oldukça moderndir.
 • Her eve uygun olarak üretilebilir.

 

Kompozit kapılar için son yıllarda yeni bir teknoloji ile ortaya atılmıştır. Bu teknolojiye iğne dikiş kapı denmektedir. Bu teknoloji ile birlikte kapıların derz araları doldurulur ve kapılar yüksek sıcaklığa dayanıklı hale gelmiş olur. Ayrıca mutfak gibi yüksek sıcaklık bulunan ortamlarda kapılar deforme olmayacak ve uzun yıllar ilk gün ki kalitesinde kullanılacaktır.

Kompozit kapılar oldukça sağlıklıdır. Neme ve rutubete karşı da son derece dayanıklıdır. Ayrıca B1 yanmaz kapı sınıfında yer alır kompozit kapılar. Kompozit kapılar evinizin ısısını korur. Isı geçirmez özelliğe sahiptir. Kompozit kapılar uPVC kapılar ile karşılaştırıldığı zaman biraz daha pahalıdır ama yukarıda bahsettiğimiz özellikler göz önüne alındığı zaman kompozit kapılara biraz daha fazla para vermek karlı bir alışveriş olacaktır.

Kompozit Kapılarınız mülkünüz için düşük bakım ve dayanıklı bir çözümdür. Renk ve estetiği ile, kompozit kapınızın hava koşullarına karşı dayanıklı olmasını sağlayan son teknoloji üretim teknikleri nedeniyle kalıcı olacaktır. Yoğun veya sık kullanıldıktan sonra bile yeni kapınızın bakımında zaman veya para harcamak için endişelenmenize gerek yoktur. En az 10 yıl dayanıklıdır.

Yine de kompozit kapıların ömürleri kullanım ve bakım koşullarına göre farklılıklar arz edebilmektedir. Kompozit kapılarınızı kullanım amaçlarının dışında kullanmamanızı, bakımlarını talimatlarda belirtildiği şekilde düzenli olarak yapmanızı tavsiye ederiz. Bakımdan kastettiğimiz, kapınızın temizliğinin düzenli olarak yapılması, varsa yıpranan kısımların zımpara veya vernik ile bakımının yapılmasıdır.

Bir diğer önemli husus da kapının temizliğinin nasıl yapılacağıdır. Her kapının olduğu gibi kompozit kapıların da temizleme talimatı vardır. Bu temizlik talimatlarına uyduğunuz takdirde kapılarınızın ömrü daha da artacaktır.

Kompozit kapılar, son dönemde ihtiyaçlar neticesinde geliştirilmiş son derece başarılı bir kapı türüdür. Çok farklı kullanım alanı olan bu kapılardan çok memnun kalacağınıza eminiz. 2020 kompozit kapı fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

evkap.com.tr/kapi-modelleri-ve-cesitleri/amerikan-kapi

Kompozit kapılar, adı üzerinde farklı malzemelerin bir araya getirilmesi ile, ihtiyaçlar doğrultusunda üretilmekte olan bir iç kapı çeşididir. Bu nedenle, kompozit kapıların çok farklı model ve çeşitleri vardır. Öncelikle kullanılan malzemeye yönelik olarak kompozit kapı çeşitleri aşağıdaki gibidir;

 • Metal kompozit,
 • Seramik kompozit,
 • Polimer kompozit.

Bu malzemelerle üretilen kompozit kapının boşluk kalan kısımlarında ise MDF kullanılmaktadır.

Yapı malzemelerinin haricinde ayrıca kompozit kapı modelleri de vardır. Genel kompozit kapı modelleri aşağıdaki gibidir;

 • Kompozit çelik kapılar,
 • Kompozit dış kapılar,
 • Kompozit panel kapılar,
 • Kompozit ahşap kapılar.

Bunların arasında en çok bilinen ve tercih edilen model kompozit ahşap kapılardır. Ahşap kapıların eskiden beri çok popüler olmasından dolayı kompozit ahşap kapılar da son derece popülerdir.

Görüldüğü gibi kompozit kapılar, amaca yönelik olarak, ihtiyaçlar doğrultusunda üretilmiş son derece başarılı kapılardır. Evkap Ahşap Şirketi olarak iç kapı dünyasında en yeni ve en kaliteli ne varsa yakından takip ediyor ve üretiyoruz. Daha fazla bilgi için lütfen iletişime geçiniz.
EVKAP KAPI

Türkiye'nin Lider "Kapı Üreticisi"

TALEP FORMU
TOP