AMERİKAN KAPILAR

canık_P-09-Amerikan Kapı

Günümüzde en çok kullanılan kapı modeli Amerikan kapıdır. Sürekli seri üretim olarak ürettiğimiz Amerikan kapıların model ve tasarımı oldukça geniştir. Amerikan kapıların tercih edilmesinin en önemli sebebi uygun fiyatlı olmasıdır. Ayrıca montajı da oldukça kolaydır. Çok ağır olmadığı için taşıması da kolaydır. Evkap olarak size en modern ve en çağdaş Amerikan kapıların imalatını yapıyoruz. 2020 Amerikan kapı modelleri ve çeşitleri hakkında detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Amerikan kapıların bir çok avantajı özelliği bulunmaktadır. Şimdi bunları sıralayalım;

  • Amerikan kapılar hafif kapılardır.
  • İsterseniz camlı ya da camsız Amerikan kapı imalatı yaptırabilirsiniz.
  • Farklı renk ve desenlerde mevcuttur.

Amerikan kapılar genel olarak camsız tercih edilir. Amerikan kapıların yüzeyi MDF kaplanabilir ve standart ölçülerde üretilir. Talep doğrultusunda farklı boyutlarda da üretilebilir. Amerikan kapılar genellikle beyaz tercih edilir. Fakat her tarza ve zevke göre modeli bulunmaktadır.

Temizliği oldukça kolay olan Amerikan kapılar uygun fiyatlıdır. Ekonomik olduğu için tercih edilirliği çok fazladır. Bu yüzden sürekli ve seri bir üretime tabiidir Amerikan kapılar. Nemden ve rutubetten kolay kolay etkilenmez ve hafiftir. Canlı renklerini yıllar boyunca korur. Gönül rahatlığı ile tercih edebileceğiniz bir iç kapı modelidir.

Amerikan kapılar evlerde ve otellerde sıklıkla kullanılır. Özellikle büyük ve kapıların çok olduğu binalarda kullanımı daha yaygındır çünkü belirttiğimiz gibi ekonomiktir. Fakat burada yanlış anlaşılmamalıdır çünkü Amerikan kapıların ucuz olması kalitesiz olduğu anlamına gelmemektedir. Sadece ekonomik kapılar sınıfında yer alan bir üründür.

Montajı oldukça kolaydır. Üzerine farklı lake kaplamalar yapılarak çağdaş ve modern iç kapılar elde edilebilir.

Evet, Amerikan kapılar Türkiye'nin en çok tercih ettiği iç kapı modelidir. Hatta Amerikan kapılar, yapısı itibariyle iç kapı amacıyla üretilmiştir diyebiliriz. Çok farklı renk ve desenlere sahip bu kapılar, yoğun ve toplu kullanım alanları için idealdir. Oteller, pansiyonlar, öğrenci yurtları gibi toplu kullanım alanlarında çoğunlukla tercih edilirler.

Amerikan kapıların çoğunlukla tercih edilmesindeki en önemli etken fiyattır. Uygun fiyatlı bu kapılar, gerek montaj kolaylığı, gerek rahat temizlenebilmesi, gerekse her tür projeye uyumlu olması özellikleri bu kapıların çok popüler olmasını sağlar.

Asıl soru Amerikan kapılarının dışarıda kullanılıp kullanılamayacağı mıdır? Amerikan kapıları, daha önce belirttiğimiz gibi bir iç kapı çeşididir ve, ev dışlarında tam anlamıyla güvenliği sağlayamaz. Ancak bahçe, malzemelik gibi yerlerde, su görmeyen alanlarda tercih edilebilir.

Diğer kapılar ile karşılaştırıldığı zaman Amerikan kapı maliyeti oldukça uygundur. Çünkü bahsettiğimiz gibi ekonomik bir iç kapı modelidir. Otel gibi toplu konutlarda da sıklıkla tercih edilir. Beyaz en çok tercih edilen renktir ve nadir de olsa kahverengi ve krem renk Amerikan kapılar tercih edilir.

Amerikan kapılar ahşap panel kapılar olarak bilir. Türkiye’de en çok kullanılan kapı modelidir. İç kapı olarak tercih edilen Amerikan kapılar oldukça kalitelidir.

Amerikan kapı fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

evkap.com.tr/kapi-modelleri-ve-cesitleri/ahsap-kapi

Amerikan kapıları, ahşap malzemeden yapılmış olduklarından dolayı, temizliğinde kimyasal malzemelerin kullanılması önerilmez. Bu nedenle çok ıslak olmayan nemli bezler kullanılması çok daha faydalı olur. Ancak banyo veya tuvalet gibi ıslak zeminlerin bulunduğu yerlerde kapılar sıklıkla ve yoğun olarak kirlenirler. Bu gibi yerlerde kimyasal malzeme kullanılması gerekli olabilir.

Bu gibi durumlarda, kirlenen bölgeler ve özellikle doğrudan temasın olduğu kapı kolları çamaşır suyu ile temizlenmelidir. Çamaşır suyunun dışında çeşitli kimyasal maddeler de kullanılabilir. Kapı kullanımında hayat kurtaracak bir karışım sirke, limon ve karbonat karışımıdır. Ilık su yardımı ile hazırlanan içerik temizleme bezi ile kirli yüzeylere uygulandığında başaracaklarına şaşıracaksınız.

Temizlik işlemi özen gösterilmesi gereken bir husustur. Kapıları kullanım amaçlarına yönelik kullanmanız, düzenli olarak temizlik ve bakımlarını yaptığınız ve temizlik için belirtilen talimatlara uyduğunuz takdirde, Amerikan kapıları uzun yıllar sorunsuzca kullanabilirsiniz.
EVKAP KAPI

Türkiye'nin Lider "Kapı Üreticisi"

TALEP FORMU
TOP