iç kapı seçiminde dikkat edilmesi gerekenler

İç Kapı Çeşitleri ve En İyi İç Kapı Satın Alma Rehberi

İç Kapı Çeşitleri ve En İyi İç Kapı Satın Alma Rehberi.

İç kapıları seçerken , evinizin yapımı sırasında belirlenmesi gereken yaşam alanınızın kalitesini belirleyecek en önemli unsur, ev tarzınıza uyum sağlayacak örnekler bulmak oldukça önemlidir. Evinizin belki de her gün mutlaka kullanacağınız en önemli bölümüdür. Tüm odaları birbirine bağlayan ve aynı anda birbirinden ayıran demir bir başlıktır. Ayrıca bütçenizi de göz önünde bulundurmalısınız. İşte size iç kapı satın alma rehberi .

iç kapı

Dekorasyon bir bütündür. Evimizin en önemli dekorasyon unsurlarından biri olarak iç kapılardaki yerini almaktadır . Pazarda her geçen gün yeni ürünler yer almakta ve bizi evimizi tercih etmeye zorluyor. Bu yazımızda evimize ve bütçemize en uygun kapı tipini bulmaya çalışacağız . Bu makale, iç kapı satın alma konusunda bir tavsiye hakkındadır.

Yeni bir ev sahibi olabiliriz veya evimizin dekorasyonundan sıkılabiliriz. Ya da ofisimize farklı bir his vermek isteyebiliriz. Bu nedenle renk, desen ve yapı malzemesi olarak doğru ürünleri seçmek önceliğimizdir. Evlerde, ofislerde ve daha birçok yerde kullandığımız bu tip iç kapı çeşitleri konusunu daha detaylı inceleyelim.
İç Kapı Çeşitleri ve En İyi İç Kapı Satın Alma Rehberi.

İç Kapılar Ev Dekorasyonunun En Önemli Parçasıdır

İç dekorasyonun imzası sayılabilecek kapılar ; Ahşap, PVC, melamin ve laminant, lamina vb . birçok farklı malzemeden üretilmekte ve iç kapı seçimi genellikle bu tiplerden yapılmaktadır. Farklı özelliklere sahip olan bu malzemeler hem kullanımda hem de görsellikte çeşitli avantaj ve dezavantajlar yaratabilir. Doğal ve dayanıklı bir ürün satın almak isteyen birçok kişi ahşap kapı tasarımlarını tercih etmektedir.

İç Kapılar Ev Dekorasyonunun En Önemli Parçasıdır

İç mekanlarda kullanılacak kapının seçilebilmesi için ürünün kullanılacağı alanın sıcaklık ve nem seviyesi başta olmak üzere pek çok ortam koşulu dikkate alınmalıdır. Banyo ve duş gibi sabit nem ve buhara maruz kalan alanlarda doğal malzemeden üretilen ahşap kapıların kullanılması büyük bir özen ve titizlik gerektirir. Bu nedenle bu tür alanlarda; PVC, melamin, laminat gibi sentetik malzemelerden üretilen kapıların seçilmesi avantajlıdır . Bu kapı çeşitleri ev tasarımlarınıza uygundur.

  • Evkap, farklı renklerde farklı iç kapılar üretmektedir. Ayrıca iç kapılarımız camlı veya camsız olabilir.

Ne zaman ahşap kapı hasarlı veya çizik, hasarlı bölgede cilaları kaldırılır ve yeniden cilalı ve kolayca tamir. Bu işlem çok düşük maliyetlidir , kapının genel görünümünü bozmadan büyük kolaylık sağlar.

Ahşap Kapı

Ağırlıklı olması ve ahşap kapılara kısmi benzerliği nedeniyle sıklıkla tavsiye edilen monoblok (full MDF dolgulu ) kapılar, kullanımda büyük sorunlar yaratabilmektedir. MDF kapıların ağırlığı, menteşe ve kilit sisteminin çok kısa sürede aşınmasına ve vida tutmamasına neden olur. Bu nedenle kısa süreli kullanımdan sonra zarar gören MDF kapı modeli maddi ve fonksiyonel kayıplara neden olur.

Evleriniz İçin İç Kapı Çeşitleri Nelerdir?

mutfak kapıları

Mutfak Kapıları

Mutfağınızın iç kapıları şeffaf veya buğulu cam olabilir. Camın zarafeti ve zarafeti mutfağınıza güzel bir detay katacak. Bu nedenle mutfağınızda çerçeveli ve camlı kapılar sıklıkla tercih edilmektedir.

Ancak cam sürgülü kapılar da mutfağınız için kolaylık sağlayabilir. Kapılar yana çekildiğinde mutfağınız geniş ve ferah bir alana yayılacaktır. Bu tür kapıları zemine zarar vermeden sürmek için alt kısmındaki lastiğin hafif bir yapıya sahip olmasına veya kullanacağınız zemin malzemesinin kolay çizilemeyecek türde olmasına dikkat edilmelidir. Rahat kullanımın yanı sıra kibar bir görünüme de sahip olacaktır.

Yatak Odası Kapıları

Yatak odası kuşkusuz o evde yaşayan kişi veya kişiler için en rahatsız olan alandır. Belki de sessiz bir süre için kaçtıkları bir sığınaktır. Bu nedenle, sığınak kapınızın ses geçirmez, kalın ve dayanıklı olmasını isteyeceksiniz. Ahşap ve ses geçirmez kapıları size odanızda rahat bir alan sağlayacaktır.

Evlere belki de en uygun Amerikan kapılar olan yüksek tavanlar, eskitilmiş detayı ile evinize vintage bir görünüm katacak. Bu tip kapıları seçerken odanız geniş bir alana yayılmalı ve tavanınız üç metreden az olmalıdır. Aksi takdirde, ev ortamınız soğuk ve bunaltıcı olabilir.
salon kapıları

Salon Kapıları

Yaratıcılığınızı özgürce ifade edebileceğiniz en keyifli bölüm olan salonunuzun kapılarını seçerken, sanatçı ruhu kadar sergileyebilirsiniz. Salonun iç kapılarında dikkat edilmesi gereken en önemli detay salonunuzun kişiliğine uyum sağlamaktır. Bu kapılardan her zaman bu yaşam alanına erişebileceksiniz.

Evinize minimal dokunuşlar yapmak istiyorsanız bu fikir olarak sadece cam olan iç kapıyı tercih edebilirsiniz, ancak görüntü olarak her yere mükemmel bir şekilde uyacaktır. Birkaç adımda evinizin görünürlüğünü ve kalitesini artıracaktır. Ancak hatırlamanız gereken bir şey , cam maliyetinin yüksek olmasıdır.

Salonunuz ile bölmek istediğiniz alanı kapatmak için kullanacağınız iç kapıların her iki ortama da sığması önemlidir . Örneğin, her odaya bir odadan diğerine bakarsanız, farklı tarzdaki her katman bu görüntüde bir uyumsuzluk yaratacaktır. Bunun en yaygın kullanılan örneği klasik evlerde oturma odası ile yemek odasını ayırmak için kullanılır. Geniş bir alanı birden fazla alana bölmek, size bir alanla sınırlı kalmak yerine diğer alanlarda yaptıklarınıza konsantre olma fırsatı verecektir.

Eviniz bir kış evi, örneğin bir dağ evi ise, bahçeye açılan kapınızı nispeten kaliteli ve dayanıklı olan maun ağacından yapmak iyi bir seçenek olabilir. Doğa ile mükemmel bir uyum içinde olan bu kapı, evinize organik bir görünüm katarken aynı zamanda doğa ile bütünleşecek. Kışın yağmurdan veya kardan kolayca yıpranmayacak, evinizi sıcak tutarken görselliğiyle sizi tatmin edecek kapı çeşididir.
banyo kapıları

Banyo Kapıları

Banyo kapıları stilden stile değişir ve çoğu insanın tercih ettiği mahremiyeti içerdiği bilinmektedir. Bu nedenle Amerikan tarzı camsız lake iç kapılar tercih edilebilir. Sade ve kullanışlı olan bu kapılar, iç mekanı rahatsız etmeyecek, cebi yakmayacak uygun maliyetli tasarımlardır.

Binlerce en iyi iç kapı tasarımları için uygun fiyatlı iç kapılar almak için Evkap ile iletişime geçebilirsiniz.

1 thought on “İç Kapı Çeşitleri ve En İyi İç Kapı Satın Alma Rehberi”

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top