dunyanin en kaliteli kapilari

Dünyanın En Sağlam Kapıları

Dünyanın En Sağlam Kapıları

Evde, iş yerinde, hastanede ya da okulda… Kapılar hayatımızın her yerinde bulunuyor. Kapısız bir hastane odası ya da kapısız bir ev düşünülebilir mi? Bu imkansızdır. Bu yüzden sağlam kapılara ihtiyacımız vardır. Dünyanın en sağlam kapıları farklı malzemeler kullanılarak üretilse de her malzemenin en sağlam kapısı bulunmaktadır. Bu bağlamda melamin kapılar, membran kapılar, lake kapılar ya da çelik kapılar dünyanın en sağlam kapıları içerisinde yer alabilir.

En kaliteli kapı nedir?

en dayanikli kapi

En kaliteli kapı nedir sorusunun yanıtını en kaliteli kapı üreticisini tercih ederek alabilirsiniz. Çünkü kaliteli kapı ancak kaliteli bir üreticinin eseri olabilir. EVKAP olarak iç kapı üretiminde 75 yıllık tecrübe ile sizlere hizmet veriyoruz. Aşağıda en kaliteli kapı nedir, nasıl seçilir sorusunun yanıtını tecrübelerimize dayanarak sizlere açıklayacağız.

Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta aldığınız kapının kalitesidir. Çok para vererek aldığınız ve en sağlam kapı olarak nitelendirdiğiniz kapı en sağlam kapı olmayabilir. Burada kapı alacağınız kapı üreticisinin önemi büyüktür. Ancak güvenilir iç kapı markaları ile çalışarak en sağlam kapıyı aldığınıza emin olabilirsiniz.

Peki en iyi iç kapı malzemesi hangisidir, hadi inceleyelim.

En iyi iç kapı malzemesi hangisidir?

kapi malzemesi

İç kapıların ahşap malzeme kullanılarak üretildiğini biliyoruz. Peki hangi ahşaplar daha dayanıklıdır ya da ahşabı hangi malzeme ile kaplarsak daha dayanıklı kapı elde ederiz? Bu soruların yanıtı bize en iyi iç kapı malzemesi hangisidir sorusunun yanıtını verecektir.

Son dönemlerde en popüler iç kapı modelleri içerisinde yer alan melamin kapılar ya da PVC membran kapılar dünyanın en sağlam kapıları kategorisinde yer alabilir. Ya da çelik kapılar düşünüldüğünde en güvenlikli iç kilit sistemine sahip olan ya da en ağır olan kapılar en kaliteli çelik kapı modelleridir.

Aşağıda en çok kullanılan sağlam kapı modelleri ile birlikte en kaliteli iç kapı modellerini inceleyebilirsiniz.

En Çok Kullanılan Sağlam Kapı Modelleri

En kaliteli iç kapı hangi malzemeden yapılır?

kapi uretimind kullanilan malzemeler

En kaliteli iç kapı yaparken öncelikle dayanıklı bir ahşap tercih edilmelidir. Kapı yapımında kullanılan ağaç kalitesinin suya, neme ve darbeye dayanıklı bir ahşap tercih edilerek üretilmesi gerekir. Bunlar karaçam (pinus nigra) ya da sarı çam (pinus silvestris) gibi çam ağacı türleri ile sedir (cedrus libani) ve ladin ağacı (picea orientalis) olabilir.

Buna ek olarak kapı kaplaması da oldukça önemlidir. Günümüzde kullanılan en sağlam kapı kaplama malzemeleri ise melamin, lake ve membran kapı kaplamalarıdır. Her kaplama çeşidi de iç kapılarda oldukça sıklıkla kullanılmaktadır. Günümüzde iç mekanlarda en sık gördüğünüz kapı çeşitleri bu kaplamalar kullanılarak yapılmaktadır. Eğer kaliteli ve sağlam kapı almak istiyorsanız bu kapıları gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Aynı zamanda çelik kapıların da yüksek sıcaklık ve basınca dayanıklı, güçlü kilit sistemine sahip olan, ağır ve darbelere dayanıklı çelik kapılar olması gerekir.

Bu bağlamda EVKAP ile iletişime geçerek en sağlam iç kapı hangisi sorusunun yanıtını alabilir ve en kaliteli iç kapı modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Aşağıda en sağlam kapı örneklerini görebilirsiniz.

En Sağlam Kapı Örnekleri

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top